Oficiální program
BigBoard Superfinále 2024
Semifinále proti Tatranu? Nemohly jsme si přát těžší prověrku, říká před superfinále chodovská hrdinka Chudá

Semifinále proti Tatranu? Nemohly jsme si přát těžší prověrku, říká před superfinále chodovská hrdinka Chudá

Vrchol celé sezony v podobě dlouho očekávaného BigBoard Superfinále již klepe na dveře. V rámci ČEZ Extraligy dojde na celkově pátou superfinálovou bitvu mezi Vítkovicemi a Chodovem. Hráčkám z Jižního Města se z dosavadních čtyř pokusů ani jeden nepovedl přetavit v titul, i když všechna utkání muselo rozhodnout až prodloužení či nájezdy, ve kterých se vždy radovaly rytířky. Zlomit toto ,,chodovské prokletí" se již tuto neděli v O2 areně pokusí také nejproduktivnější hráčka Pražanek v probíhajícím play-off Eliška Chudá.

Eliško, máte za sebou velmi těžkou semifinálovou sérii proti Tatranu. Jak byste popsala vaše pocity po zvládnutém sedmém rozhodujícím utkání a postupu do superfinále? 
Pocity byly opravdu neskutečné. Série s Tatranem byla hodně dlouhá a vyrovnaná, takže to pro nás všechny bylo jak fyzicky, tak především psychicky dost náročné. Jsme strašně rády, že se nám ji nakonec podařilo dovést do vítězného konce, a oslavit tak vysněný postup do superfinále. 

Jaký faktor si myslíte, že celou sérii proti vašim městským rivalkám rozhodl? Díky čemu jste zvládly otočit nepříznivý stav 3:2 na zápasy?
Myslím si, že klíčové bylo nastavení v hlavě. Přišlo mi, že v úvodu série byla z hráček Střešovic cítit větší dravost a motivace zvítězit, než tomu bylo u nás. My jsme si to poté musely srovnat v hlavách a uvědomit si, jakou hrou se doopravdy chceme prezentovat. V posledních dvou duelech se nám to naštěstí podařilo a ukázaly jsme, že umíme Tatran porazit. 

Jak moc vás série s Bohemians a následně s Tatranem před superfinále prověřily? Jste s předvedenými výkony v nich spokojená?
Obě série nás prověřily, jak jen nejlépe mohly. Především tedy ta zmiňovaná proti Tatranu, těžší prověrku jsme si nemohly přát. Jsme si vědomé, že výkony v obou sériích nebyly vždy ideální, a o to víc si vážíme postupu do superfinále.

Jak byste zhodnotila vaše osobní výkony? Stala jste se nejproduktivnější hráčkou Chodova v play-off. Panuje spokojenost?
Hezky se to poslouchá a jsem za to samozřejmě moc ráda. Nutno však říct, že je úplně jedno, kdo se nejproduktivnější hráčkou stane. Rozhoduje hlavně týmový výkon, jeden člověk sám nic nezmůže. 

Pro vás osobně se bude jednat o celkově třetí superfinále. Z obou předešlých jste odcházela jako poražená. Co bude nyní potřeba změnit, aby se vám konečně povedlo klání dovést do vítězného konce?
Trochu mi tato situace připomíná právě tu před prosincovým světovým šampionátem žen v Singapuru. Neboli, že v týmu máme spoustu zkušených hráček, které velký úspěch již zažily, ale pak je tu na druhou stranu spousta těch mladých a neotrkaných. To, že velké zápasy umíme vyhrávat, jsme si letos ukázaly při finále poháru, kde jsme předvedly opravdu dobrý výkon. Budeme na něj rozhodně chtít navázat a předvést to nejlepší, co v nás dřímá.

Gólová radost v podání Elišky Chudé z Chodova v utkání základní části ČEZ Extraligy proti Vítkovicím | foto: Otakar Prášek/FAT PIPE FLORBAL CHODOV
Gólová radost v podání Elišky Chudé z Chodova v utkání základní části ČEZ Extraligy proti Vítkovicím | foto: Otakar Prášek/FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Co od samotného utkání s rivalkami z Vítkovic očekáváte?
Očekávám velmi vyrovnanou a napínavou bitvu, čemuž ostatně nasvědčují i obě vzájemná klání ze základní části. Vítkovice hrají rychlý, aktivní florbal, což nám poměrně vyhovuje a baví nás to. 

Jak moc bude zápas oproti těm v základní části odlišný? 
Zápas bude velmi specifický, hraje se v jedinečné atmosféře a na neobvyklém místě. Jako výhodu bereme fakt, že jsme v podobném rozpoložení odehrály dva poslední mače v semifinále s Tatranem, jelikož jsme bezpodmínečně musely vyhrát a nemohly se spoléhat na možnost zvítězit v dalším utkání. 

Proč si myslíte, že byste trofej pro extraligové vítězky měly zvednout právě vy?
Máme silný a dobře vyvážený tým, ve kterém se může každá na každou hráčku spolehnout. Věřím, že ukážeme naší sílu a odhodlání a vyhrajeme. Doufám, že nám v cestě za titulem pomůže i nabrané sebevědomí po zvládnutém sedmém měření sil proti Střešovicím. 

Jak se na O2 arenu a atmosféru, která v ní bude panovat, těšíte?
Už se nemůžu dočkat. Půjde o svátek florbalu, který si půjdeme všechny do jedné užít a poprat se o co nejlepší výsledek. Nejvíce se těším na samotnou O2 arenu a naše fanoušky, kteří nás doufám neustále poženou dopředu. 

Na co byste poslední váhající fanoušky do největší haly v Česku nalákala? Na co se mohou těšit?
Nalákala bych je na nejlepší florbal, který v Česku můžete vidět. Doufám, že v našem utkání padne hodně gólů a k vidění bude mnoho krásných akcí. Za to bude rozhodně stát také výjimečná atmosféra, kterou prostě musíte zažít. 

Zpět na úvod