Oficiální program
BigBoard Superfinále 2024
Tvrdé play-off? Vybral jsem si to, říká střešovický Matěj Havlas

Tvrdé play-off? Vybral jsem si to, říká střešovický Matěj Havlas

Do třetího superfinále v řadě v neděli vyběhne Matěj Havlas a celý střešovický Tatran. Pražský celek se po dvou letech v rozhodujícím zápase o ligovou trofej postaví Mladé Boleslavi a bude bojovat o nevídaný počin. Vítěz základní části v případě vítězství zkompletuje sezonní pohádku a zapíše čtvrtou velkou trofej během jednoho roku. Poslední krok však bývá nejtěžší, což sám potvrzuje i český reprezentant.

Matěji, pojďme probrat vaši cestu vyřazovacími boji. Do čtvrtfinále jste si zvolili Českou Lípu a sérii jste zvládli v nejkratším možném čase. Jednalo se o hladký postup i z vašeho pohledu?
Čtvrtfinále s Českou Lípou hodnotím určitě kladně, zvládli jsme to bez ztráty zápasu, což byl jednoznačně náš cíl. Se vším respektem k Lípě, tak pro nás bylo klíčové, abychom pošetřili co nejvíce sil. Z toho důvodu jsme vybírali tím stylem, jakým jsme vybírali. Jsme rádi, že to vyšlo.

S Českou Lípou jste padli jednou během základní části. Byla motivace uspět o to větší?
Za porážkou v základní části jsme se určitě neohlíželi. Hrála tam ve prospěch soupeře celá řada faktorů, takže si myslím, že to roli nehrálo při výběru ani v přístupu v sérii. Bylo to play-off jako takové, takže nic speciálního v tom nebylo.

Pro vás byl dosavadní průběh play-off vcelku bolestivý. V sérii s Českou Lípou tvrdý střet hlavami s Lukášem Mlejnkem, v pátém klání s Chodovem poté rána do zubů. Play-off tedy se vším všudy.
Ano, utrpěl jsem nějaká zranění. Řekl bych, že to nebylo nějakou nadstandardní tvrdostí, ale spíše jsem měl trošičku smůly a nešikovnosti, zrovna se to sešlo a já si to vybral opravdu se vším všudy.

Porsche Superhero BigBoard Superfilnále Livesport Superligy Matěj Havlas | foto: Barbora Reichová/Český florbal
Porsche Superhero BigBoard Superfilnále Livesport Superligy Matěj Havlas | foto: Barbora Reichová/Český florbal

V semifinále jste si poradili s Chodovem 4:1 na zápasy. Co bylo klíčové pro zvládnutí série?
Nebyla to příjemná série. Chodov jsme si zvolili po diskuzi v týmu. Myslím si, že zahráli rozhodně dobře, v některých zápasech jsme to ani nečekali. Úvod série byl takový volnější, ale poté naší porážce nabraly zápasy grády. Jako klíčové bych viděl, že jsme byli koncentrovaní a hráli po většinou svoji hru. Jsme rádi, že jsme to takhle zvládli a také jsme rádi za to, že nás Chodov dokázal takhle prověřit. Pro nás je ale parádní, že jsme postoupili v pěti zápasech a nedošlo na nějakou dlouhou přetahovanou.

Druhé semifinále mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi rozhodl až sedmý zápas. Pro vás to může být velká výhoda, že jste ovládli základní část a o postupu do superfinále rozhodli o něco rychleji, že?
Určitě byla výhoda, že jsme to zvládli v pěti zápasech. Mohli jsme si zahojit nějaké bolístky a nemoci. Postupně jsme se začali připravovat na superfinále, ale nemohli jsme to řešit nějak konkrétně. Čekali jsme, jak dopadne druhá série, která byla hodně kvalitní. Sledovali jsme to, myslím si, že to bylo velmi atraktivní. Už se moc těšíme.

V případě vítězství si zajistíte sezonní treble. Bavíte se o tom v kabině?
Určitě by to bylo krásné, ale my se soustředíme na to, abychom podali co nejlepší výkon a zvítězili. Poslední krok je vždy nejtěžší a my si to uvědomujeme.

Co bude klíčové k tomu, abyste v neděli zvedli trofej pro vítěze Livesport Superligy opět po roce nad hlavu?
Klíčové rozhodně bude to, aby každý z nás po takto náročné sezoně sebral veškeré síly a dal do toho vše. Věřím, že utkání bude plné emocí a ve vysokém tempu, takže o dobrou podívanou by nemělo být nouze a zvu všechny do O2 areny. 

Zpět na úvod